Нараївська територіальна громада
Тернопільська область

Сплата боргів попередніх власників квартири – чи потрібно сплачувати?

Дата: 11.03.2021 12:08
Кількість переглядів: 167

Фото без опису

При укладанні договору купівлі-продажу нерухомого майна ви маєте право вимагати
від продавця нерухомості довідку про відсутність боргів за житлово-комунальні послуги.
П. 1 ч. 1 ст. 7 Закону «Про житлово-комунальні послуги»  передбачене право
споживача одержувати вчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із
законодавством і умовами укладених договорів. Водночас відповідно до пункту 5 частини
другої статті 7 Закону індивідуальний споживач зобов'язаний оплачувати надані житлово-
комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у
строки, встановлені відповідними договорами.
Згідно зі ст. 14 Цивільного кодексу цивільні обов'язки виконуються у межах,
встановлених договором або актом цивільного законодавства. Особа не може бути
примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї.
Отже, згідно із зазначеними нормами, споживачі зобов'язані оплатити житлово-
комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Новий власник майна не
зобов'язаний повертати борги попереднього власника, якщо суд установить, що він не
брав на себе обов'язку з їх сплати.
Відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону «Про особливості здійснення права власності у
багатоквартирному будинку» у разі відчуження квартири чи нежитлового приміщення новий
власник набуває усіх обов'язків попереднього власника, як співвласника. Зазначена норма
регулює обов'язки співвласників багатоквартирного будинку, а не обов'язок щодо
сплати житлово-комунальних послуг.
До обов'язків співвласників багатоквартирного будинку, зокрема, належать
забезпечення:
- належного утримання та належного санітарного, протипожежного і технічного стану
спільного майна багатоквартирного будинку;
- технічного обслуговування та в разі необхідності проведення поточного і
капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку тощо.
Тобто в цьому випадку йдеться про перехід обов'язків від попереднього власника до
нового саме як співвласника багатоквартирного будинку, а не боргів попереднього власника
з оплати за житлово-комунальних послуги.
Отже, законодавством не передбачено обов'язку покупця квартири сплачувати
борги попередніх власників (наймачів) квартири за отримані ними раніше житлово-
комунальні послуги, якщо це прямо не передбачено договором купівлі-продажу.
Якщо новому власнику в його особовий рахунок включили борги попередніх
власників або якщо з ним відмовляються укладати новий договір про надання житлово-
комунальних послуг, потрібно:
- звернутись листом до відповідних підприємств, що надають житлово-комунальні
послуги, з проханням укласти договір про надання житлово-комунальних послуг;
- у випадку відмови - звернутися до суду з позовною заявою про зобов'язання укласти
договір про надання відповідної житлово-комунальної послуги або про зобов'язання
виключити з обліку по особовому рахунку заборгованість попередніх власників квартири.
За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися
до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.:
(03548) 2 39 99.
Головний спеціаліст відділу
Бережанське бюро правової допомоги М.М. Павленко


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь