Шахрайська схема з фіктивного працевлаштування або так би мовити фіктивного інвестування.
Дата: 27.10.2023 12:06
Кількість переглядів: 88
Легкі гроші. Робота з дому. Гнучкий графік. Не обов'язково мати досвід роботи. Перед оголошеннями про роботу з такими вимогами важко встояти. На жаль, такі пропозиції можуть бути шахрайством.
До співробітників відділу поліції № 1 (м. Бережани) Тернопільського РУ поліції звернулася жителька Бережанської територіальної громади та повідомила про шахрайські дії, скоєні відносно неї невідомою особою. Зі слів потерпілої, що вона перевела незнайомцям в мережі 34 000 гривень.
Правоохоронці встановили, що заявниця в одному із Telegram-каналів знайшла оголошення про можливість легкого підробітку шляхом інвестування власних коштів та повернення їх з відсотками.
На рахунок жінці перераховували кілька платежів. Аферисти спершу повертали кошти з відсотками, таким чином збільшували довіру жінки. Однак коли потерпіла внесла 34 тисячі гривень, шахраї заблокували її в мережі.
Поліція застерігає та пропонуємо вам прості поради, аби не потрапити у халепу під час працевлаштування та інвестування
Оцінюйте все реально і не розраховуйте на легкі гроші;
Ні за що не платіть (за курс навчання, за підписання договору, літературу тощо).
Дотримуйтеся принципу — за роботу мають платити вам, а не ви;
Зазвичай зловмисники в мережі нав’язливо пропонують збільшити ваші заощадження в декілька разів, крім цього, шахраї можуть видавати себе за представника реальної інвестиційної компанії;
Варто пам'ятати, що не існує гарантованих інвестицій або методу, який допоможе заробити велику суму грошей швидко і без зусиль;
У разі отримання подібної пропозиції слід знайти більше інформації про неї та компанію, з якою вона пов'язана;
Якщо інвестиція та компанія виявляться реальними, ви повинні підтвердити особистість людини, яка пропонує вам угоду.
Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв:
- необхідно звернутись до найближчого відділу поліції або зателефонувати 102.
Зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо.