Дата: 27.02.2024 10:02

У шахрайські афери часто потрапляють громадяни, які шукають роботу через інтернет мережі на різноманітних платформах таких як: «Телеграм», «Фейсбук», та «ОЛХ».
Знайшовши оголошення про можливість легкого підробітку шляхом інвестування власних коштів та повернення їх з відсотками - це найчастіша афера у яку потрапляють жителі громад. На рахунок незнайомців перераховують кошти щоб отримати більший заробіток, але після проведення одного двох платежів шахраї зникають та видалять усю переписку.
Для того, щоб не втрапити у пастки шахраїв, пам'ятайте:
- зазвичай зловмисники в мережі нав’язливо пропонують збільшити ваші заощадження в декілька разів, крім цього, шахраї можуть видавати себе за представника реальної інвестиційної компанії;
- варто пам'ятати, що не існує гарантованих інвестицій або методу, який допоможе заробити велику суму грошей швидко і без зусиль;
- у разі отримання подібної пропозиції слід знайти більше інформації про неї та компанію, з якою вона пов'язана;
- якщо інвестиція та компанія виявляться реальними, ви повинні підтвердити особистість людини, яка пропонує вам угоду.
Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв
- необхідно звернутись до найближчого відділу поліції або зателефонувати 102.
Зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо.
Не дайте себе ошукати!