Нараївська територіальна громада
Тернопільська область

ІНФОРМОВАНИЙ ЗНАЧИТЬ ОЗБРОЯНИЙ

ПОЛІЦІЯ ЗАСТЕРІГАЄ

Якщо у соцмережі ви отримали повідомлення нібито від своєї знайомої, якій терміново потрібні гроші, не поспішайте та переконайтеся, чи справді вашому товаришу чи родичу потрібна фінансова допомога.  Запам’ятайте кілька правил безпеки, аби зловмисникам не вдалося вас ошукати:

18:02:57 12.03.2024

Поліція нагадує про шахрайства

Поліція нагадує про шахрайства з неправдивими оголошеннями з приводу надання фінансової допомоги під час військових дій на території держави.  Шахраї не полишають спроб заволодіти коштами громадян і для цього використовують найрізноманітніші сценарії злочину. Один із них — публікації в інтернеті про соціальні виплати, які може отримати будь-хто.  Вкотре нагадуємо громадянам, як убезпечити себе від подібних злочинів: — Отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел; — Не переходити за сумнівними посиланнями; — Не повідомляти конфіденційну інформацію стороннім;  (дані картки, логін та пароль до онлайн-банкінгу); — Якщо ж особисту інформацію розголошено, слід звернутися до банку та заблокувати картку.

16:35:17 07.03.2024

ПОЛІЦІЯ ЗАСТЕРІГАЄ

Родич або ж друг просить в борг у месенджері: памʼятайте це можуть бути шахраї. За відомою вже схемою працюють шахраї, які зламують облікові записи користувачів соціальних мереж. Опісля у переписці спілкування з близькими та друзями, а потім під вигаданим приводом просять перерахувати кошти. Поліція нагадує громадянам: Якщо ви отримали таке повідомлення, попросіть товариша вам перетелефонувати або ж особисто зустрітися. Переконайтеся, що ведете діалог справді зі знайомим, а не з шахраєм. Важливо Як захистити свої акаунти від можливого зламу? Це можна зробити так: створюйте надійні, складні паролі та не використовуйте один пароль для кількох ресурсів; пароль має містити не менше 8 символів, літери, цифри та спеціальні символи; за можливості, оновіть паролі до облікових записів та на електронних поштових скриньках; вмикайте двофакторнуаутентифікацію всюди, де є така можливість: для входу до акаунту, крім логіну та паролю, потрібно буде ввести код-підтвердження, що приходить на телефон, електронну скриньку або у відповідний додаток; не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, навіть якщо вони надійшли від друга. У випадку, якщо все ж втрапили на шахрайську схему, обов’язково повідомте про це поліцію за номером «102» або ж до найближчого відділення! #шахрайство

10:08:10 27.02.2024

Бережанські правоохоронці застерігають : « Безкоштовний сир – лише в мишоловці!!!»

Бережанські правоохоронці застерігають : « Безкоштовний сир – лише в мишоловці!!!»   «Вас цікавить робота на неповну зайнятість?» – такі повідомлення все частіше розсилають у WhatsApp та Telegram. Це шахраї! Як діють зловмисники? Пишуть у месенджери телеграм канали та пропонують заробіток за нескладні завдань (ставити лайки товарам, перегляди відео тощо). Спочатку невеликі суми дійсно виплачують. Згодом, додають до робочої групи, де ставлять завдання викуповувати товари або бронювати готелі. Після оплати бронювання або товару, шахраї зникають. Пропозиції заробітку містять помилки, помітне використання Google-перекладача. У «робочих групах» теж немає можливості поспілкуватися з живою людиною. Як уберегти себе? Не довіряйте обіцянкам захмарних прибутків. Перевірте «роботодавців» через пошукові запити в Інтернеті. Не перераховуйте гроші на невідомі рахунки. Ніколи не повідомляйте свої персональні дані банківських карток. Зверніться в поліцію.

10:06:38 27.02.2024

ПОЛІЦІЯ ЗАСТЕРІГАЄ

Грошова допомога в межах програм Є-підтримки, допомога від ООН та інших благодійних організацій – один із видів шахрайських пасток. Аферисти масово розсилають повідомлення громадянам про можливість оформлення грошей у цей нелегкий для кожного час. До поліцейських часто із заявою про шахрайство звертаються громадяни, які розповідають, що в соціальних мережах отримують повідомлення «Отримання виплати ДІЯ» про отримання матеріальної допомоги від міжнародних організацій. Після чого потрібно здійснити ряд дій, а саме перейти за посиланням та ввести пароль від мобільного додатку банку, та переказати власні кошти на іншу банківську картку для того, щоб отримати виплату. Здійснивши дані вказівки у громадян пропадають усі кошти з банківських карт. Тоді заявники розуміють, що потерпіли від рук пройдисвітів. Працівники поліції нагадують: ніколи не переходьте за такими посиланнями! Уважно перевіряйте URL-адресу сайту. Один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фішинговий ресурс. Не вводьте реквізити платіжних карток на підозрілих веб-сайтах. Жодний банк чи міжнародна організація не створювали канали та чат-боти для виплат у телеграмі або інших месенджерах у яких потрібно вводити конфіденційні дані, зокрема номери карток, PIN-коди та паролі. Розкажіть про такий вид шахрайства знайомим та родичам.

10:04:49 27.02.2024

ПОЛІЦІЯ ЗАСТЕРІГАЄ

У шахрайські афери часто потрапляють громадяни, які шукають роботу через інтернет мережі на різноманітних платформах таких як: «Телеграм», «Фейсбук», та «ОЛХ». Знайшовши оголошення про можливість легкого підробітку шляхом інвестування власних коштів та повернення їх з відсотками - це найчастіша афера у яку потрапляють жителі громад. На рахунок незнайомців перераховують кошти щоб отримати більший заробіток, але після проведення одного двох платежів шахраї зникають та видалять усю переписку. Для того, щоб не втрапити у пастки шахраїв, пам'ятайте: - зазвичай зловмисники в мережі нав’язливо пропонують збільшити ваші заощадження в декілька разів, крім цього, шахраї можуть видавати себе за представника реальної інвестиційної компанії; - варто пам'ятати, що не існує гарантованих інвестицій або методу, який допоможе заробити велику суму грошей швидко і без зусиль; - у разі отримання подібної пропозиції слід знайти більше інформації про неї та компанію, з якою вона пов'язана; - якщо інвестиція та компанія виявляться реальними, ви повинні підтвердити особистість людини, яка пропонує вам угоду. Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв - необхідно звернутись до найближчого відділу поліції або зателефонувати 102. Зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо. Не дайте себе ошукати!      

10:02:32 27.02.2024

ПОЛІЦІЯ ЗАСТЕРІГАЄ

Грошова допомога в межах програм Є-підтримки, допомога від ООН та інших благодійних організацій – один із видів шахрайських пасток.  Аферисти масово розсилають повідомлення громадянам про можливість оформлення грошей у цей нелегкий для кожного час. До поліцейських часто із заявою про шахрайство звертаються громадяни, які  розповідають, що в соціальних мережах отримують  повідомлення «Отримання виплати ДІЯ» про отримання матеріальної допомоги від міжнародних організацій.  Після чого потрібно здійснити ряд дій, а саме перейти за посиланням та ввести пароль від мобільного додатку банку, та переказати власні  кошти на іншу банківську картку для того, щоб отримати виплату. Здійснивши дані вказівки у громадян пропадають усі кошти з банківських карт.  Тоді заявники розуміють, що потерпіли від рук пройдисвітів. Працівники поліції нагадують: ніколи не переходьте за такими посиланнями! Уважно перевіряйте URL-адресу сайту. Один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фішинговий ресурс. Не вводьте реквізити платіжних карток на підозрілих веб-сайтах. Жодний банк чи міжнародна організація не створювали канали та чат-боти для виплат у телеграмі або інших месенджерах у яких потрібно вводити конфіденційні дані, зокрема номери карток, PIN-коди та паролі. Розкажіть про такий вид шахрайства знайомим та родичам.

17:34:04 19.02.2024

ПОЛІЦІЯ ЗАСТЕРІГАЄ

У шахрайські афери часто потрапляють громадяни, які шукають роботу через інтернет мережі на різноманітних платформах таких як: «Телеграм», «Фейсбук», та «ОЛХ».  Знайшовши оголошення про можливість легкого підробітку шляхом інвестування власних коштів та повернення їх з відсотками - це найчастіша афера у яку потрапляють жителі громад. На рахунок незнайомців перераховують кошти щоб отримати більший заробіток, але після проведення одного двох платежів шахраї зникають та видалять усю переписку.  Для того, щоб не втрапити у пастки шахраїв, пам'ятайте: - зазвичай зловмисники в мережі нав’язливо пропонують збільшити ваші заощадження в декілька разів, крім цього, шахраї можуть видавати себе за представника реальної інвестиційної компанії; - варто пам'ятати, що не існує гарантованих інвестицій або методу, який допоможе заробити велику суму грошей швидко і без зусиль; - у разі отримання подібної пропозиції слід знайти більше інформації про неї та компанію, з якою вона пов'язана; - якщо інвестиція та компанія виявляться реальними, ви повинні підтвердити особистість людини, яка пропонує вам угоду.  Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв - необхідно звернутись до найближчого відділу поліції

10:33:50 12.02.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь