Бережанське бюро правової допомоги

Дублікати свідоцтв та з витяги з ДРАЦС можна замовити на сайті «Дія»

Повторну видачу свідоцтв та отримання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян відтепер можна замовити на порталі Дія за посиланням https://diia.gov.ua/.../gromadyanam/dovidki-ta-vityagi Щоб згодом отримати ці документи, достатньо звернутися до відділу ДРАЦС, до якого було подано заяву, або ж замовити доставку Укрпоштою. Для повторної видачі доступні такі свідоцтва: - про народження; - про смерть; - про зміну імені; - про шлюб; - про розірвання шлюбу. Також на порталі Дія можна замовити такі витяги з Реєстру: - про державну реєстрацію народження; - про державну реєстрацію смерті; - про державну реєстрацію зміни імені; - про державну реєстрацію шлюбу; - про державну реєстрацію розірвання шлюбу. Повторно замовити свідоцтво чи витяг з Реєстру можна не лише стосовно себе, але й стосовно найближчих родичів. Для цього потрібно лише додати скан-копії документів, що підтверджують родинні стосунки. Отже, як працює послуга – Розповідаємо алгоритм дій на прикладі свідоцтва про народження: - Авторизуйтесь на порталі Дія зручним для себе способом. - У меню «Послуги» виберіть «Довідки та витяги». https://diia.gov.ua/.../gromadyanam/dovidki-ta-vityagi - Оберіть потрібний документ. - Вкажіть, стосовно кого документ, і причину його повторної видачі (документ вкрадено, загублено, пошкоджено чи знищено тощо). - Перевірте дані про заявника, вкажіть місце народження. - Вкажіть дані про батьків. - Оберіть зручний спосіб отримання свідоцтва. Якщо це Укрпошта — вкажіть адресу доставки, або зверніться до відділу ДРАЦС, до якого подано заяву. - Оплатіть послугу. Готово! Свідоцтво про народження замовлено. Ви отримаєте сповіщення про готовність документу. Очікуйте кур’єра або відвідайте відділ ДРАЦС. За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 39 99.

10:42:02 26.08.2022

Як діяти якщо Пенсійний фонд відмовляє Вам у призначенні пенсії

Згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на призначення пенсії за віком мають особи, які досягли пенсійного віку — а це 60 років — та мають необхідний страховий стаж. Станом на 2022 рік потрібно мати не менше 29 років страхового стажу. Цей показник щороку зростає на один рік, й у 2028 році для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати не менше 35 років стажу. За законом, звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію, однак не раніше, ніж за місяць до досягнення встановленого пенсійного віку. Якщо заява про призначення пенсії за віком буде подана протягом трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку, пенсію буде призначено з дня, наступного за днем досягнення пенсійного віку (наприклад: якщо 60 років виповнилось 1 липня, то трьохмісячний період подачі заяви триває до 1 жовтня 2022 року). Заяву про призначення пенсії в умовах воєнного стану можна подати такими способами: - безпосередньо особою до будь-якого територіального управління Пенсійного фонду, незалежно від місця проживання або реєстрації; - дистанційно в електронному форматі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua . При формуванні електронної заяви, потрібно додати файли сканованих документів, необхідних для призначення пенсії. Рішення про призначення пенсії приймає територіальне управління Пенсійного фонду України не пізніше 10 днів після надходження заяви. На жаль, пенсійний фонд досить часто відмовляє у призначенні пенсії з тієї чи іншої причини. Найпоширенішими причинами відмов, з якими зіштовхуються пенсіонери є: - записи в трудовій книжці про прийняття на роботу чи звільнення містять виправлення, помилки; відбитки печаток підприємств, якими засвідчені записи, не мають ідентифікаційного коду або нечитабельні тощо; - наявні помилки або виправлення у військовому квитку чи дипломі про навчання (або їх відсутність); - уточнюючі довідки з місця роботи, які підтверджують стаж або пільговий стаж, не оформлені належним чином, чи видані на непідконтрольній території України; - заявник не надав уточнюючі документи, які підтверджують пільговий стаж роботи, або не містять інформації про шкідливість такої роботи (характерно для осіб, які мають право на призначення пільгової пенсії за Списком 1, 2); - документи заявника містять неточності: наприклад, прізвище чи ім’я мають розбіжності в паспорті та трудовій книжці. В деяких випадках неточності та помилки в записах у трудовій книжці можна виправити за допомогою уточнюючих довідок чи наказів із місця роботи, архівних установ. Але на практиці дуже часто неможливо дістати такі документи, якщо їх немає в архівах, а підприємство ліквідоване чи знаходиться на непідконтрольній території України. Після відмови пенсійного фонду людина відчуває себе безпорадною, опускає руки, не знаючи, що робити далі. В такому випадку Вам потрібно знати про те, що часто єдиним ефективним способом призначити особі заслужену пенсію за віком є звернення до суду з позовом про визнання відмови Пенсійного фонду протиправною та зобов’язання призначити пенсію, зарахувавши весь трудовий стаж. Тому при виникненні подібних ситуацій і для їх вирішення, рекомендує Вам звертатися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 39 99.

13:09:10 12.07.2022